Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
11:20

"CZWARTKI  LEKKOATLETYCZNE"- eliminacje do Mistrzostw Polski

Ruszyła XXIII edycja imprezy sportowej pn. "Czwartki Lekkoatletyczne". Kilkadziesiąt tysięcy dzieci szkół podstawowych z 80 miast z całej Polski walczy o kwalifikacje do Finałów Ogólnopolskich tej największej dla dzieci, masowej imprezy w Europie. W tegorocznej edycji nie zabraknie zawodników Orlika Działyń. Siedmioosobowa grupa ma za sobą inaugurację rundy jesiennej. Po pierwsze punkty, na stadion miejski w Toruniu młodzi lekkoatleci wybrali się 4 października. Wyniki jakie tego dnia, przy bardzo wietrznej, porywistej aurze uzyskali nasi zawodnicy napawają optymizmem. Oto one:

1 miejsce- Julia Szyjkowska 300m

1 miejsce- Klaudia Piotrowska 600m

1 miejsce- Milena Michałkiewicz 300m

1 miejsce- Krzysztof Skomra 1000m

2 miejsce- Weronika Celmer 300m

3 miejsce- Jakub Pietruszyński p.palantowa

3-4? miejsce- Marta Szatkowska 300m

"Trudno na tym etapie mówić o ewentualnych szansach naszych zawodników. Jest to w zasadzie nowa grupa uczniów, za wyjątkiem Weroniki, która ma już spore doświadczenie. Najważniejsze starty czekają nas na wiosnę. Jest potencjał, ale trzeba popracować w okresie zimowym. Czeka nas jeszcze jeden start 12 października"- komentuje Rafał Łęgowski, trener z Działynia.

Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje: Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową; Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: I grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2004 II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2005 III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2006 Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach.

Galeria mediów