Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
11:20

100 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Działyniu

Dnia 17 września br. w naszej miejscowości uroczyście obchodziliśmy 100-lecie istnienia OSP w Działyniu. Z tej okazji społeczeństwo sołectwa Działyń ufundowało druhom strażakom nowy sztandar.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Państwowych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele administracji szczebla powiatowego i gminnego. Na obchody licznie stawiły się jednostki straży pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jednostki OSP z terenu gminy Zbójno oraz zaprzyjaźnione jednostki z sąsiednich gmin.

Po przekazaniu sztandaru i udekorowaniu go Złotym Znakiem Związku przez posła Zbigniewa Sosnowskiego wyróżniono strażaków z najdłuższym stażem (50 lat i więcej ). Następnie prowadząca uroczystość Hanna Ignaszak zapoznała zebranych z historią jednostki OSP Działyń i jej osiągnięciami, po czym wystąpiły ze swoim programem dzieci z naszej szkoły. Zaczęły odśpiewaniem pieśni "Poloneza zacząć czas", potem uczniowie klasy III i IV zatańczyły ten najbardziej polski taniec. Dalej popłynęły słowa piosenek i wierszy, które opowiadały o trudzie pracy strażaków i wyrażały wdzięczność za ich zaangażowanie i poświęcenie.
Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były: Alina Czerwińska i Hanna Ignaszak. Występy dzieci nagrodzono gromkimi brawami, a samych młodych artystów strażacy obdarowali słodyczami. Była to piękna i bardzo podniosła uroczystość.

Galeria