Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
11:32

 

DZIAŁYŃSKI  KLUB KIBICA- LDK

Mistrzostwa Europy U23 Bydgoszcz 15-16.07.2017

 

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż szkoła w Działyniu zakwalifikowana została do programu Klub Kibica- LDK. Oznacza to, że organizujemy dla uczniów klas IV-VI naszej szkoły wakacyjną, dwudniową wycieczkę do Bydgoszczy, podczas której będziemy kibicować gwiazdom europejskiej oraz polskiej lekkiej atletyki podczas MISTRZOSTW EUROPY U23 w Bydgoszczy. Przy sprzyjającej pogodzie planujemy również odwiedzić Leśny Park Kultury i Wypoczynku- Myślęcinek.

Wycieczka odbędzie się w dniach 15-16 lipca (sobota-niedziela).


Wyjazd w sobotę spod szkoły w Działyniu o godzinie 9.30!!!
Powrót w niedzielę wstępnie przewidujemy na godz. ok. 22.00. 

 

CO POWINIENEM ZE SOBĄ ZABRAĆ?! OGRANICZAMY SIĘ DO MINIMUM!

- przybory toaletowe: żel do mycia, pasta, szczoteczka, ręcznik, chusteczki higieniczne

- kurtka przeciwdeszczowa (peleryna, ortalion)
- ciepły sweter lub polar w razie ochłodzenia...
- 2 pary skarpetek, koszulkę na przebranie, koszulkę lub piżamę do spania
- "klapki"
- dodatkowy mały plecak (przyda się podczas ewentualnej wycieczki, schowasz buteleczkę z wodą, kurtkę przeciwdeszczową),
- kieszonkowe ok.30zł (może się przydać w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku)

 


OGŁOSZENIE

 

W poniedziałek 12 czerwca o godzinie 12.00

w Zespole Szkół w Działyniu

odbędzie się nadzwyczajne zebranie Rady Rodziców


Konkurs profilaktyczny "Aktywna Rodzina w Gminie Zbójno"

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie zapraszają do udziału w konkursie dla rodzin. Wszystkie RODZINY zamieszkujące na terenie gminy Zbójno zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym "Aktywna Rodzina w Gminie Zbójno". Zapraszamy małych i dużych, młodych i trochę starszych do spędzania czasu wolnego razem i wspólnej zabawy.Pierwsza impreza odbędzie się 21 kwietnia zaś kolejna 05 maja 2017 r. Aby wziąć udział w konkursie rodzina zgłasza się w GOPS w Zbójnie i odbiera legitymację.

 

Dalej

 


 


 

Drodzy Rodzice!
Rozpoczyna się sezon imprez masowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich pociech w tłumie. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, a poniżej przedstawiamy kilka sposobów na uchronienie dziecka przed zagubieniem się w tłumie i uniknięcie niepotrzebnego stresu.


 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Tego dnia uczniowie przebrali się za różne postacie z bajek, zwierzęta, kolorowe kwiaty, które zwiastowały wiosnę. Każda klasa wybrała dziewczynkę i chłopca, którzy mieli według nich najciekawsze przebranie. Zwycięskie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Zgodnie z tradycją szkoły dzień ten połączony jest ze sportem. Uczniowie klas I - III rozegrały mecze piłki nożnej, natomiast starsi rozpoczęli siatkarski Turniej Minionków. Dzień minął w milej i sportowej atmosferze.

Dalej

 


 

KANGUR MATEMATYCZNY

16 marca wzięliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Nasi uczniowie startowali w trzech kategoriach: "Żaczek" - klasa II, "Maluch" - klasa III i IV oraz "Beniamin" - klasa V i VI. Najmłodsi mieli do rozwiązania 21 zadań, starsi - 24, a pozostali 30. Na ich rozwiązanie mieli 75 minut. Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek układankę - breloczek Magiczny sześcian. Wyniki zostaną ogłoszone w maju.

Dalej


 

"UMIEM  PŁYWAĆ"

10 marca trzydziestoosobowa grupa uczniów klas trzecich, szkół podstawowych z terenu gminy Zbójno, rozpoczęła zajęcia w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Umiem pływać". Jednym z głównych celów tego programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływania.
W piątkowe popołudnie nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami ze Zbójna, Klonowa i Ruża wyruszyli na basen do Kowalewa Pomorskiego. Tam pod okiem instruktorów rozpoczęli pierwszą lekcję nauki pływania.

Dalej


 

25 FINAŁ WOŚP - zebraliśmy rekordową kwotę

 

W niedzielę 15 stycznia 25 wolontariuszy od samego rana rozpoczęło zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Tradycyjnie do naszego sztabu dołączył Pan Sylwester Poczwardowski z wolontariuszami z Szkoła-Podstawowa W Klonowieoraz nasi absolwenci. Podczas tegorocznego finału kwestowaliśmy przy okolicznych kościołach a kilku wolontariuszy wraz z opiekunami wybrało się do Torunia.

Dalej


 

NAJPIĘKNIEJSZE  SIATKARSKIE  CHWILE  DZIAŁYŃSKIEJ  MINI  SIATKÓWKI  2016


Za sprawą wielu sportowych wydarzeń, radosnych chwil, zwycięstw, treningów z udziałem dzieci z Działynia, rok 2016 na długo zapadnie w naszej pamięci. Aby godnie pożegnać stary rok oraz podziękować wszystkim zaangażowanym w sport szkolny w Działyniu przygotowaliśmy krótki filmik. Oby 2017 był podobny.

 


 


 

BIEGI  PRZEŁAJOWE  OLEK


 

Rok 2016 dobiega końca. Ostatnim sportowym akcentem roku był start w trzeciej, ostatniej odsłonie tegorocznej edycji zawodów biegowych organizowanych przez Akademię Copernicus- Michała Kwiatkowskiego pt. "Biegi Przełajowe Olek". W niedzielę 18 grudnia w lekko zimowej scenerii Nadleśnictwa Olek zaprezentowało się 12 naszych biegaczy. Należy nadmienić także, iż pomimo tylko 2 startów troje naszych zawodników zajęło miejsca na podium w klasyfikacji generalnej.

Dalej

 


 

Przygotowania do WOŚP rozpoczęte

15 stycznia 2017 r. po raz jedenasty grupa 25-ciu wolontariuszy weźmie udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo, że jest jeszcze trochę czasu my już dzisiaj składaliśmy i oklejaliśmy puszki. Podczas 25 Finału gramy dla dzieci i seniorów, a celem jest zbieranie środków pieniężnych: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Do zobaczenia wkrótce.

Dalej

 


 

STROIKI  NA  ŚWIĄTECZNY  STÓŁ

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Dom Kultury z Golubia-Dobrzynia na własnoręcznie wykonany stroik świąteczny. Celem tego konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości utalentowanych uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. 16 grudnia odbyło się uroczyste wręczenia nagród. Nasza uczennica Klaudia Grochocka zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dalej

 


 

WIGILIA

 

W świątecznej atmosferze dnia 15 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych. Uroczystość zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W udekorowanej sali znalazł się stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi potrawami. Wigilia miała uroczysty charakter. Poprzedziły ją życzenia świąteczne i noworoczne złożone przez Panią Dyrektor Hannę Kwiatkowską-Kudrej.

Dalej

 


 

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia w naszej szkole dominował kolor czerwony. Prawie każdy miał w swoim stroju coś czerwonego, czyli mikołajkowego. W tym szczególnym dla dzieci dniu pojawił się u nas święty Mikołaj w towarzystwie pań z Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przybyli ze słodkimi upominkami. W tym roku były to pyszne pączki, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Oprócz pączków ufundowanych przez panie z KGW dzieci z przedszkola otrzymały od Mikołaja kolorowe pisaki a dzieci z zerówki kolorowanki.

Dalej

 


 

WIZYTA  GÓRNIKA

 

5 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłego gościa - górnika - Pana Henryka Łepeckiego. Spotkanie odbyło się w zerówce. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią i ciężką pracę w kopalni. Pan Henryk wytłumaczył dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi.

Dalej

 


 

Święta coraz bliżej...

GALERIA

 


 

TORUŃSKA  ORKIESTRA  SYMFONICZNA

 

30 listopada znów gościliśmy artystów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem audycję poprowadził pan Michał Bomastyk, który wystąpił także w roli solisty. Na pianinie towarzyszył mu Pan Szymon Łukowski, a na skrzypcach grała pani Magda Michalak. Spotkanie było poświęcone historii polskiego hymnu narodowego i innych pieśni patriotycznych.

Dalej

 


 

ANDRZEJKI  W  PRZEDSZKOLU  I  ZERÓWCE

 

Dbając i pielęgnując rodzinne tradycje Pani Dorota i Pani Renata zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Atrakcjami imprezy były wróżby (przekuwanie serduszka z imieniem swojej przyszłej sympatii, wyścigi butów, losowanie karteczek, z których dzieci dowiedziały się kim zostaną gdy dorosną). Aby wróżby się spełniły każde dziecko musiało wrzucić monetę do "przedszkolnej fontanny".

Dalej

 


 

MALUCHY W KINIE

 

W dniu 25 listopada dzieci z przedszkola i zerówki wybrały się do Cinema City w Toruniu na bajkę o Trollach. Przedszkolaki obejrzały zabawną i barwną opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Wraz z bohaterami przeniosły się do kolorowego świata optymistycznych Trolli, które uwielbiają śpiewać i tańczyć. Ich wrogami są pesymistyczni Bergeni, którzy uwielbiają jeść Trolle.

Dalej

 

 


 

WYJAZD  DO  KINA

 

27 listopada nasza szkoła obchodzi rocznicę nadania jej imienia Stefana Żeromskiego i ufundowania sztandaru.
W tym roku uczciliśmy ten dzień wyjazdem do kina Cinema City w Toruniu. Wyjazd miał miejsce 25 listopada i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas I-VI i wszyscy nauczyciele. Obejrzeliśmy film animowany komputerowo, wyprodukowany w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy oglądali go z dużym zainteresowaniem, gdyż była to premiera, więc nikt dotąd go jeszcze nie widział. Ten film to „Vaiana: Skarb oceanu” z polskim dubbingiem.

Dalej

 


 

ANDRZEJKI

 

23 listopada w naszej szkole zorganizowane zostały andrzejki. Uczniowie wraz z wychowawcami próbowali uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłości. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, dowiedzieć się jaki zawód będziemy wykonywać. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasteczka z przepowiednią. Impreza andrzejkowa zakończyła się zabawą taneczną.

Dalej

 


 

Świat bajek

dyskoteka szkolna 15.11.2016r.

GALERIA


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy II i III pod kierunkiem p. M Majewskiej i p. E Zacharskiej przygotowali uroczystą akademię. Na montaż poetycko - muzyczny składały się wiersze i piosenki upamiętniające ważne dla Polaków wydarzenia. Charakter uroczystości podkreśliła dekoracja w narodowych barwach.

Dalej

 

 


 

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji "GÓRA GROSZA", która jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Jest to już XVII edycja, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami. Od 28 listopada do 9 grudnia będziemy zbierać monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Prosimy o przyłączenie się do zbiórki na ten wyjątkowy cel.

                                                                                                                                                                                                    Samorząd Uczniowski z opiekunem


 

TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

Dnia 28 października gościliśmy artystów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w składzie:
Olga Wróblewska - prowadząca
Martyna Kościuszko - wiolonczela
Bartosz Potęga - flet poprzeczny
Jakub Marszałek - klawisze
Audycja poświęcona była kulturalnemu zachowaniu się w czasie koncertu zarówno słuchaczy, jak i artystów, a nosiła tytuł "Muzyczny savoir vivre".
Rozpoczęliśmy spotkanie piosenką powitalną, a następnie prowadząca omówiła, jak powinien wyglądać artysta w czasie koncertu.
Po zagraniu "Menueta" Boccheriniego artyści zebrali burzę oklasków. W dalszej części skupiono uwagę na dwóch instrumentach - flecie poprzecznym i wiolonczeli. Usłyszeliśmy też fragment arii z opery "Carmen" Bizeta.

Dalej

 


 

PODSUMOWANIE  JESIENNYCH  STARTÓW


Nadszedł czas na podsumowanie jesiennych startów. Wrzesień i październik to czas gdzie nasi młodzi lekkoatleci walczyli na bieżni stadionu miejskiego w Toruniu, w zawodach z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne" oraz na trasach biegów przełajowych.
Grupa z Działynia dwukrotnie wystartowała w Toruniu zdobywając cenne punkty do łącznej klasyfikacji Grand Prix. Dzieci rywalizowały w biegach na dys. 1000m, 600m, 300m oraz w rzucie piłeczką palantową. Dokładne wyniki zamieszczamy w galerii zdjęć.
Sezon biegów przełajowych także należy uznać za udany. Mistrzostwo Powiatu oraz 12 miejsce w Mistrzostwach Województwa na trudnej trasie "Doliny Śmierci" w Fordonie Weroniki Celmer pozwala z optymizmem wypatrywać sezonu wiosenno- letniego.

Dalej

 


 

PODRÓŻ  W  CUDOWNY  ŚWIAT  NAUKI

                                         "Wiedzę możemy zdobywać od innych,
                                        ale mądrości musimy nauczyć się sami."

W czwartek 29 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło także gości oraz rodziców, dziadków pierwszoklasistów. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Katarzyna Kukielska Wójt Gminy Zbójno, przedstawiciele KGW, OSP i Rady Rodziców.

Dalej

 


 

NIE DLA ŚMIECI
TAK DLA DZIECI

26 października uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących właściwego postępowania z odpadami. Zajęcia odbywały się na specjalnych stanowiskach – każde z nich prezentowało inne zagadnienie dotyczące prawidłowej "gospodarki odpadami”. Jedno ze stanowisk znajdowało się w terenie – obszar zrekultywowany po dawnym wysypisku w Rembiosze. Podsumowanie imprezy zorganizowano w formie mini turnieju pn. "Składowisko równa się boisko".

Dalej

 


 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

 

18 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli emerytowani pracownicy szkoły oraz przedstawiciele: Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej i Rady Rodziców. Uczniowie klas IV - VI poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie i nauczanie. W dalszej części wszyscy obecni zostali zaproszeni na wyjątkowy pokaz mody nauczycielskiej. Program artystyczny przygotowały panie: Karolina Skarbowska i Joanna Fajfer.

Dalej

 


 

LEKCJA  HISTORII

Dnia 10 października 2016 roku w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto” z pokazem historycznym pt.”Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka” dla uczniów klas I-VI. Aktorzy zaprezentowali stroje szlacheckie i niektóre obyczaje charakterystyczne dla omawianej epoki. Zapoznali też uczniów z uzbrojeniem szlachty, odbyły się również pojedynki między prowadzącymi a uczniami naszej szkoły. Sporo uwagi poświęcono problemowi czarów i kar dla czarownic oraz narzędziom tortur. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć rekwizyty i kolekcję broni. Uczniowie wykazywali żywe zainteresowanie pokazem, zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w zajęciach, które miały formę dobrej, edukacyjnej zabawy.

Dalej


 

"CZWARTKI  LEKKOATLETYCZNE"- eliminacje do Mistrzostw Polski

 

Ruszyła XXIII edycja imprezy sportowej pn. "Czwartki Lekkoatletyczne". Kilkadziesiąt tysięcy dzieci szkół podstawowych z 80 miast z całej Polski walczy o kwalifikacje do Finałów Ogólnopolskich tej największej dla dzieci, masowej imprezy w Europie. W tegorocznej edycji nie zabraknie zawodników Orlika Działyń. Siedmioosobowa grupa ma za sobą inaugurację rundy jesiennej. Po pierwsze punkty, na stadion miejski w Toruniu młodzi lekkoatleci wybrali się 4 października. Wyniki jakie tego dnia, przy bardzo wietrznej, porywistej aurze uzyskali nasi zawodnicy napawają optymizmem.

Dalej

 


 

DYSKOTEKA  Z  OKAZJI  DNIA  CHŁOPAKA

GALERIA - 06.10.2016

 


 

TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

 

Po rocznej przerwie powróciliśmy do comiesięcznych spotkań z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. 30 września odbył się pierwszy koncert, który poświęcony był muzyce bajkowej. Wyruszyliśmy w niezwykłą podróż w świat przy piosenkach z polskich i zagranicznych bajek. W programie przedstawiono fragmenty muzyki z bajek takich jak: "Shrek", Smerfy", Różowa pantera" czy "Kraina lodu". Dzieci chętnie angażowały się w śpiewanie ulubionych piosenek.

Dalej

 


 

WERONIKA CELMER WYGRYWA MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

Sezon biegów przełajowych trwa w najlepsze. Za nami kolejne zawody z udziałem naszych młodych sportowców. W dniu 22 września tytuł Mistrzyni Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego wywalczyła uczennica Zespołu Szkół w Działyniu, Weronika Celmer. Zawody odbyły się na malowniczych, leśnych trasach lasku miejskiego przy terenie OSiRu w Golubiu- Dobrzyniu.
Weronika Celmer pobiegnie w Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Zawody odbędą się 7 października w Bydgoszczy, w Fordonie, w słynnej już wśród biegaczy "Dolinie Śmierci".

Dalej

 


 

100 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Działyniu

 

Dnia 17 września br. w naszej miejscowości uroczyście obchodziliśmy 100-lecie istnienia OSP w Działyniu. Z tej okazji społeczeństwo sołectwa Działyń ufundowało druhom strażakom nowy sztandar.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Państwowych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele administracji szczebla powiatowego i gminnego. Na obchody licznie stawiły się jednostki straży pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jednostki OSP z terenu gminy Zbójno oraz zaprzyjaźnione jednostki z sąsiednich gmin.

Dalej

 


 

ORLIK DZIAŁYŃ. 111 DZIECI POBIEGŁO W "OBIEGNIJ NASZ ORLIK 2016".

 

 

Ponad 100 uczestników wystartowało w gminnej imprezie biegowej dla dzieci- "Obiegnij Nasz Orlik 2016". To II edycja biegów przełajowych zainicjowana przy Orliku w Działyniu oraz Zespole Szkół w Działyniu przez trenera-animatora Rafała Łęgowskiego. Współorganizatorami oraz fundatorami nagród dla uczestników zmagań byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Działyń i Zespołu Szkół "Szkoła Marzeń", Urząd Gminy w Zbójnie oraz Zespół Szkół w Działyniu.

Dalej