Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
7:05

JAK ZA NAJLEPSZYCH LAT- MEDALE LEKKOATLETÓW "ORLIKA" DZIAŁYŃ

Mamy świetne wieści z areny Mistrzostw Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Lekkiej Atletyce dzieci do 13 roku życia. Lekkoatleci Orlika Działyń przywieźli z Białych Błot aż 5 medali oraz kilka wysokich czwartych miejsc.

Zdobywanie medali przez naszą drużynę zapoczątkował Janusz Przychodny. "Janek" zdobył pierwszy w historii sportu gminnego medal w pchnięciu kulą. Mimo, iż był to absolutny debiut w tej konkurencji nasz zawodnik wywalczył brązowy medal pokonując zawodników Zawiszy Bydgoszcz i BKS Bydgoszcz. Zabrakło 2cm do srebra. Brązowy medal w pchnięciu kulą zdobyła także Weronika Celmer.
Bardzo odważnie na dys. 300m. w kategorii rocznika 2005, pobiegła Marta Szatkowska. Dzięki ambitnej walce na ostatniej prostej, na ostatnich 100m., nasza zawodniczka mogła stanąć na 3 miejscu podium.
Srebrny medal w biegu na dys. 300m. w kategorii rocznika 2004 zdobyła debiutująca w zawodach lekkoatletycznych tej rangi Milena Michałkiewicz. Milena, na co dzień uczennica SP Mazowsze, po świetnych, szybkich dwustu metrach zdecydowanie prowadziła. Przy wyjściu na ostatnia prostą zaczęło braknąć sił. Na 50m. do mety rywalki wyszły na prowadzenie. W odpowiedzi zawodniczka resztkami sił zrównała się z rywalkami i wszystkie razem wpadły na metę. Wyniki biegu rozstrzygnęła fotokomórka.
W najbardziej oczekiwanym i obsadzonym tego dnia biegu na dystansie 1000m. brązowy medal wywalczył Adrian Arciszewski. Medal bardzo cenny, bo wywalczony w doborowej stawce najszybszych chłopców w Polsce, którzy już za tydzień będą walczyć o Mistrzostwo Polski.