Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
14:11

MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE. AŻ 5 REKORDÓW POLSKI!

 

Po raz 22 rozegrano Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" tj. Mistrzostw Polski do lat 13. W największej, masowej imprezie w Europie wystartowało 3000 młodych sportowców z 80 miast. Wśród najlepszych z najlepszych wystartowało 3 zawodników Orlika Działyń: Adrian Arciszewski (ZS Działyń), Weronika Celmer (ZS Działyń), Kinga Skomra (SP Ruże).

 

Samo wyprowadzenie zawodników trwało ok. 25 minut. Rekordowa liczba dzieci, świetne wyniki, 5 rekordów Polski. Aby wystartować w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski trzeba przebrnąć przez "sito" eliminacji. W walce o Finał Ogólnopolskim wzięło udział ok. 100.000 dzieci szkół podstawowych. W walce o medale w poszczególnych konkurencjach mierzyło się od 70 do 100 zawodników. Tak w liczbach wyglądają tegoroczne Finały Ogólnopolskie. Pomysłodawcą zawodów jest wicemistrz olimpijski z Moskwy- Marian Woronin. Patronat sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Adrian Arciszewski. Zawodnik w biegu na dystansie 1000m. ustanowił nowy rekord życiowy, zajmując 23 miejsce. Dobrą formę zaprezentowała Weronika Celmer. Uczennica ZS Działyń ustanowiła nowy rekord życiowy. W swojej serii biegowej na dys. 600m, zajęła 4 miejsce co uplasowało zawodniczkę na 29 miejscu. Dokładnie na tym samym miejscu w rywalizacji dziewcząt rocznika 2003, w biegu na dys. 600m sklasyfikowana została Kinga Skomra. Uczennicy SP Ruże mimo ambitnej postawy nie udało się tego dnia ustanowić nowego rekordu życiowego.

 

"Finał Ogólnopolski w Lekkiej Atletyce to wielkie przeżycie dla zawodników, również u mnie przywołuje wspomnienia z mitingów czy startów międzynarodowych- mówi Rafał Łęgowski, trener z Działynia. Czuje się powagę, prestiż, adrenalinę, widzi napięcie startowe na twarzach zawodników, wielki profesjonalizm mimo tak młodego wieku. Co chwila komunikat spikera o próbie bicia rekordu Polski, a ustanowiono w tym roku 5 nowych rekordów Polski. Z wielką dumą razem z Panem Hipolitem Piotrkowskim obserwowaliśmy naszych zawodników rywalizujących z najlepszymi i zajmujących miejsca w czołówce krajowej. Sam udział to spore wyróżnienie, nie każdy może dostąpić przywileju startu w tych zawodach.

 

Na pytanie spikera zawodów- "ile trenujesz?", kierowane do medalistów, usłyszeć można było najczęściej dwie odpowiedzi. "Trenuję 7 razy w tygodniu i jeżdżę na obozy sportowe", bądź "trenuję 6 razy w tygodniu". To są Mistrzostwa Polski w L.A, nie ma drogi na skróty.

 

Wynik Adriana uważam za świetny. Nowy rekord życiowy i ambitna walka z najlepszymi. Weronika także poczyniła postępy. Największe szanse dawaliśmy Kindze, której wynik predysponował nawet do pierwszej 15. Tego dnia Kinga pobiegła troszkę wolniej, ale wszystko zrekompensowała sobie dzień później zostając Mistrzynią Polski Kadr Wojewódzkich w piłce nożnej.

 

Udanie zakończyliśmy rok szkolny. Medale Mistrzostw Województwa, o które w lekkiej atletyce trzeba często stoczyć bój z najlepszymi w kraju. Rekordy życiowe w Mistrzostwach Polski. Zainteresowanie naszymi sportowcami klubów z województwa. Niestety wielu zawodników opuszcza mury naszej szkoły. Będziemy budować nową grupę- kończy Rafał Łęgowski, trener z Działynia.

 

Galeria