Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
14:09

"Leć kolędo w świat"


Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich. Mogliśmy się o tym przekonać 14 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Klonowie, gdzie tradycyjnie odbył się ,,Konkurs kolęd i pastorałek- Leć kolędo w świat”. W świątecznym nastroju uczniowie prezentowali wybrane kolędy i pastorałki. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3 i uczniowie klas 4-6.

Z naszej szkoły w konkursie brały udział dwie uczennice: Martyna Mierzwicka z klasy 2 i Klaudia Rojek z klasy 6. Dziewczęta doskonale zaprezentowały swoje walory głosowe. Martyna zajęła III miejsce w grupie młodszych uczniów a Klaudia II miejsce wśród uczniów klas starszych. Wszyscy uczestnicy konkursu za zdobyte miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. W trakcie przeglądu czuć było magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
We wszystkich zaprezentowanych wykonaniach można było usłyszeć radość, a zgromadzona publiczność mogła przekonać się, jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria