Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
14:12

GOŚĆ SPECJALNY W DZIAŁYNIU

Na przełomie kwietnia i maja Zespół Szkół w Działyniu gościł przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego z Departamentu Sportu i Turystyki- Michała Rutkowskiego. Wizyta miała związek z utworzeniem przy Zespole Szkół w Działyniu nowej grupy sportowej złożonej z dziewczynek klas I-III. Wszystko w ramach projektu "Szkolna drużyna sportowa dziewcząt", którego autorem jest Rafał Łęgowski, nauczyciel i trener z Działynia. Pomysł wspiera również Urząd Gminy Zbójno na czele z Panią Wójt Katarzyną Kukielską.

Podczas godzinnego spotkania z Dyrektorem Zespołu Szkół w Działyniu Pan Michał pogratulował śmiałych i odważnych decyzji w zarządzaniu szkołą. Podkreślił min. fakt prowadzenia w naszej placówce lekcji WF w klasach I-III przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pogratulował także znaczących sukcesów sportowych na przestrzeni ostatnich lat.

"WIZYTA Z UDZIAŁEM NASZEGO GOŚCIA Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO PRZEBIEGŁA W BARDZO PRZYJEMNEJ I SERDECZNEJ ATMOSFERZE. BYŁA TO ŚWIETNA OKAZJA DO ROZMOWY I WYMIANY ZDAŃ NA TEMAT OŚWIATY, EDUKACJI, KULTURY FIZYCZNEJ. MIŁO JEST USŁYSZEĆ OD CZŁOWIEKA Z ZEWNĄTRZ, ŻE NASZE DZIAŁANIA SĄ ZAUWAŻONE I MOŻEMY BYĆ PRZYKŁADEM. CIESZY TEŻ DEKLARACJA DALSZEJ WSPÓŁPRACY.
TO EFEKT NASZYCH WIELOLETNICH, CZASAMI DLA WIELU NIEZROZUMIAŁYCH DZIAŁAŃ. NASZ PRZYKŁAD POKAZUJE, ŻE WARTO JEDNAK PŁYNĄĆ POD PRĄD I SAMEMU WYZNACZAĆ STANDARDY.
DZIĘKUJE RÓWNIEŻ PANU RAFAŁOWI ŁĘGOWSKIEMU ZA PROMOCJE NASZEJ PLACÓWKI. TO CZŁOWIEK, KTÓRY NIE OGLĄDA SIĘ NA INNYCH TYLKO DZIAŁA, PISZE, SKŁADA WNIOSKI- relacjonuje Hanna Kwiatkowska Kudrej, Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu.

W drugiej części wizyty nasz gość udał się na kompleks sportowy ORLIK aby spotkać się z grupą sportową Orlik Działyń. Po rozmowie z dziewczynkami przekazał na ręce Pani Dyrektor komplet nowych strojów reprezentacyjnych. Dziewczynki otrzymały również koszulki treningowe. Na koniec Pan Michał wziął udział w krótkiej rozgrzewce. Miejmy nadzieje, że nasz gość wrócił do Torunia cały i zdrowy.

" JEŚLI CHCEMY DALEJ NAWIĄZYWAĆ DO SPORTOWYCH SUKCESÓW, KRZEWIĆ AKTYWNOŚĆ SPORTOWĄ NALEŻY PODJĄĆ PRACE U PODSTAW. NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI, NIE KORZYSTAMY Z DZIECI Z KLUBÓW SPORTOWYCH .

CHCĘ DAĆ TYM DZIEWCZYNKOM NAMIASTKĘ PROFESJONALIZMU, STĄD ZAANGAŻOWANIE URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO, URZĘDU GMINY, SZKOŁY, RODZICÓW, STROJE MOTYWUJĄCE DZIECI DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH. MAM NADZIEJE, ŻE TO BĘDZIE FAJNA PRZYGODA DLA DZIEWCZYNEK, A JEŚLI PRZY OKAZJI POJAWIĄ SIĘ WYNIKI SPORTOWE TO BĘDZIE DODATKOWA NAGRODA.

NASZYMI WIODĄCYMI DYSCYPLINAMI BĘDĄ SIATKÓWKA I LEKKOATLETYKA, KTÓRE NA TYM ETAPIE FANTASTYCZNIE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ.

WSPIERA NAS RÓWNIEŻ URZĄD GMINY W ZBÓJNIE NA CZELE Z PANIĄ WÓJT KATARZYNĄ KUKIELSKĄ. POMOC SZCZEGÓLNIE WAŻNA W OKRESIE ZIMOWYM I PRZY ORGANIZACJI WYJAZDÓW NA ZAWODY SPORTOWE"- komentuje Rafał Łęgowski, trener z Działynia.

Galeria