Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
6:04

FESTYN U STEFANA

3 lipca przy Zespole Szkół w Działyniu odbył się po raz trzynasty "Festyn u Stefana". Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola, które przygotowały piosenki oraz tańce. Goście mogli delektować się karkówką i kiełbaską z grilla, żurkiem oraz dużym wyborem ciast i innymi słodkimi smakołykami.
Dzieci korzystały z różnego rodzaju atrakcji między innymi zjeżdżalni, karuzeli. Chętnie zatrzymywały się przy stoisku, gdzie były malowane twarze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Sporą atrakcją, szczególnie wśród dzieci, była przejażdżka motocyklem.
W trakcie festynu został przeprowadzony turniej sołectw. Podczas potyczek uczestnicy musieli wykazać się w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, toczenie koła czy ubijanie piany. Co prawda wystartowały tylko dwa sołectwa, ale zabawa tak się spodobała, że mamy nadzieję iż w przyszłym roku zgłosi się więcej chętnych. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Rembiocha, a drugie Działyń. Pani dyrektor Hanna Kwiatkowska-Kudrej wręczyła drużynom puchary oraz dyplomy.
Zorganizowana została również strefa kibica, gdzie fani piłki nożnej mogli śledzić mecz Francja - Islandia.
Piknik został przygotowany przy współpracy nauczycieli, z panią dyrektor na czele, rodziców, uczniów, Koła Gospodyń Wiejskich, Straży Pożarnej oraz przyjaciół szkoły. Wszyscy wymienieni pracowali w czynie społecznym.
Nawet pogoda, której prognozy były dość niepewne zrobiła nam miłą niespodziankę. Słoneczna pogoda utrzymała się do późnych godzin popołudniowych i pozwoliła na wspaniałą zabawę, którą umilał zespół Deja Vu.
Bardzo dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tradycyjnego już "Festynu u Stefana". Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i do zobaczenia za rok.

Galeria