Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
6:04

"CZAS NA ZDROWIE"

10 czerwca spotkaliśmy się na uroczystości, którą nazwaliśmy "Czas na zdrowie". Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Działyń i Zespołu Szkół "Szkoła Marzeń", który jest finansowany ze środków gminnych. W to piątkowe popołudnie do naszej szkoły przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszony Wójt Gminy Zbójno - Pani Katarzyna Kukielska.

Na początku prowadzące przypomniały co już wydarzyło się w Zespole Szkół w Działyniu w ramach tego projektu. Były to między innymi:
- zajęcia profilaktyczne "Nie pal przy mnie proszę";
- konkursy plastyczne n.t. "Jak ciekawie i zdrowo spędzać czas z rodziną" oraz "Stop nałogom";
- zajęcia sportowo - rekreacyjne "Ćwiczyć każdy może";
- "Manifestacja zdrowia" - przygotowanie plakatów, transparentów i haseł promujących zdrowy styl życia. Podsumowaniem tych działań był przemarsz przez Działyń z wcześniej przygotowanymi materiałami.
W dalszej części programu uczniowie zaprosili na muzyczno - słowny spektakl profilaktyczny "Dokonać właściwego wyboru". Podczas spektaklu artyści poinformowali zgromadzonych o zagrożeniach jakie niosą za sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Namawiali do dokonania właściwego wyboru - życia wolnego od nałogów. Przedstawienie zawierało scenki teatralne przeplatane piosenkami tematycznie związanymi z działaniami profilaktycznym.
Kolejnym punktem programu był konkurs piosenki. Każda klasa przygotowała piosnkę n.t. zdrowego stylu życia. Po zaprezentowaniu się wszystkich klas, komisja konkursowa w składzie: p. Katarzyna Kukielska, p. Hanna Kwiatkowska-Kudrej, p. Edyta Bolewska oraz p. Leszek Warlikowski, udali się na narady. W tym czasie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przenieśli się do stołówki, gdzie wspólnie przygotowali zdrowe, owocowe przekąski oraz przepyszne kanapki.
Po rozstrzygnięciu konkursu przyznano następujące miejsca oraz wręczono dyplomy:
I miejsce - klasa I
II miejsce - klasa III
III miejsce - klasa IV
IV miejsce - klasa II
V miejsce ex aequo klasa V i VI.
Na zakończenie wystąpiła klasa II, która zaprosiła do wspólnej degustacji wcześniej przygotowanych kanapek.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie oraz za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zdrowych przekąsek.

Galeria