Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
5:38

FESTYN U STEFANA

3 lipca przy Zespole Szkół w Działyniu odbył się po raz trzynasty "Festyn u Stefana". Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola, które przygotowały piosenki oraz tańce. Goście mogli delektować się karkówką i kiełbaską z grilla, żurkiem oraz dużym wyborem ciast i innymi słodkimi smakołykami.
Dzieci korzystały z różnego rodzaju atrakcji między innymi zjeżdżalni, karuzeli. Chętnie zatrzymywały się przy stoisku, gdzie były malowane twarze.

Dalej

 


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po mszy świętej wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w sali gimnastycznej. Zebranych powitała pani dyrektor Hanna Kwiatkowska-Kudrej, która przypomniała najważniejsze wydarzenia minionego roku. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło wręczenie wyróżniającym się uczniom świadectw z biało-czerwonym paskiem, nagród książkowych oraz dyplomów.

Dalej

 


 

UKOŃCZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZEZ SZÓSTOKLASISTÓW

23 czerwca w czwartkowe popołudnie w naszej szkole odbyła się uroczystość ukończenia szkoły podstawowej przez 14 uczniów klasy szóstej. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli goście: Wójt Gminy Zbójno p. Katarzyna Kukielska, Ksiądz Proboszcz, przedstawiciele KGW, OSP oraz Rady Rodziców.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło ślubowanie uczniów klasy szóstej oraz przekazanie sztandaru przedstawicielom klasy piątej.
Pani dyrektor Hanna Kwiatkowska-Kudrej wraz z panią Karoliną Skarbowską, wychowawczynią absolwentów, wręczyła uczniom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Dalej


 

MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE. AŻ 5 REKORDÓW POLSKI!

 

Po raz 22 rozegrano Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" tj. Mistrzostw Polski do lat 13. W największej, masowej imprezie w Europie wystartowało 3000 młodych sportowców z 80 miast. Wśród najlepszych z najlepszych wystartowało 3 zawodników Orlika Działyń: Adrian Arciszewski (ZS Działyń), Weronika Celmer (ZS Działyń), Kinga Skomra (SP Ruże).

Samo wyprowadzenie zawodników trwało ok. 25 minut. Rekordowa liczba dzieci, świetne wyniki, 5 rekordów Polski. Aby wystartować w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski trzeba przebrnąć przez "sito" eliminacji. W walce o Finał Ogólnopolskim wzięło udział ok. 100.000 dzieci szkół podstawowych. W walce o medale w poszczególnych konkurencjach mierzyło się od 70 do 100 zawodników.

Dalej

 


 

 

 

WYCIECZKA DO BISKUPINA

KL. IV - VI

17.06.2016r.

GALERIA

 

 

 


 

"CZAS NA ZDROWIE"

10 czerwca spotkaliśmy się na uroczystości, którą nazwaliśmy "Czas na zdrowie". Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Działyń i Zespołu Szkół "Szkoła Marzeń", który jest finansowany ze środków gminnych. W to piątkowe popołudnie do naszej szkoły przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszony Wójt Gminy Zbójno - Pani Katarzyna Kukielska.

Dalej

 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA

 

8 czerwca 2016 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Biskupina. Z Wenecji do Biskupina przejechali kolejką wąskotorową. W Biskupinie uczniowie brali udział w warsztatach ( lepienie kubków, wazoników z gliny oraz budowanie chaty i murów obronnych). Później wraz z przewodnikiem dzieci zwiedzały osadę w Biskupinie. W drodze powrotnej byli w Inowrocławiu, gdzie spędzili czas w Parku Solankowym. Pełni wrażeń, chociaż bardzo zmęczeni wrócili do domów.

Dalej

 


 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Zbliża się koniec roku, a więc przyszedł czas na podsumowania. 5 kwietnia uczniowie klasy szóstej po raz ostatni przystąpili do sprawdzianu podsumowującego wiadomości i umiejętności. Pod koniec maja Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki. Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

* część I (język polski i matematyka) - 69 %pkt.
                                                                        - język polski 71% pkt.
                                                                        - matematyka 68% pkt.
                                                                       * część II (język angielski) - 61% pkt.

Dalej


 

JAK ZA NAJLEPSZYCH LAT- MEDALE LEKKOATLETÓW "ORLIKA" DZIAŁYŃ

 

Mamy świetne wieści z areny Mistrzostw Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Lekkiej Atletyce dzieci do 13 roku życia. Lekkoatleci Orlika Działyń przywieźli z Białych Błot aż 5 medali oraz kilka wysokich czwartych miejsc.

Zdobywanie medali przez naszą drużynę zapoczątkował Janusz Przychodny. "Janek" zdobył pierwszy w historii sportu gminnego medal w pchnięciu kulą. Mimo, iż był to absolutny debiut w tej konkurencji nasz zawodnik wywalczył brązowy medal pokonując zawodników Zawiszy Bydgoszcz i BKS Bydgoszcz. Zabrakło 2cm do srebra.

Dalej

 


 

KOT W BUTACH

 

6 czerwca dzieci z przedszkola i zerówki wyjechały do Lipna na bajkę o Kocie w butach w wykonaniu artystów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Dzięki ciekawej fabule, przepięknym strojom i scenografii przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i emocji. Najbardziej spodobał się dzieciom kot, piękna królewna oraz wzbudzające salwy śmiechu humorystyczne scenki.

Dalej

 

 


 

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

                                                        To nic, że trochę napsocą.
                                                          To nic, że buszują nocą.
                                                    To nic, że spodnie drą o krzaki.
                                           To nic, że ktoś krzyknie na nie: łobuziaki!
                                            Choć stale psocą dziewczynki, chłopaki,
                                                to są zawsze KOCHANE DZIECIAKI.

Dalej


 

MANIFESTACJA ZDROWIA

1 czerwca odbył się kolorowy pochód uczniów i wychowawców z transparentami, na których widniały hasła promujące zdrowy styl życia. Dzieci w trakcie marszu skandowały hasła widniejące na transparentach oraz śpiewały piosenki o zdrowiu i aktywności fizycznej. W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie, a także propagować postawy mające pozytywny wpływ na zdrowie oraz unikanie zachowań ryzykownych takich jak: spożywanie alkoholu czy palenie papierosów. Wszystkiej działania odbyły się w ramach realizowanego przez nas projektu profilaktycznego.

Dalej

 


 

KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

 

29 maja 2016 r. miał miejsce finał konkursu plastycznego, którego celem było propagowanie honorowego krwiodawstwa. Organizatorem konkursu plastycznego „Gdy dorosnę będę oddawał krew” był Zespół Charytatywny działający przy parafii św. Bartłomieja w Czernikowie. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Szyjkowska, Natalia Witkowska, Amelia Iglewska, Marta Szatkowska, Julia Pawłowska, Marta Stogowska, Paulina Zielińska.

Dalej

 

 

 

 


 

FINAŁ MIEJSKI CZWARTKÓW L.A.
WRACAMY Z MEDALAMI I AWANSEM DO FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKICH

Sukcesem dla młodych lekkoatletów z Działynia trenujących na tamtejszym Orliku zakończył się sezon Czwartków Lekkoatletycznych. W Finale Miejskim, który odbył się 31 maja na stadionie miejskim w Toruniu nasi sportowcy wywalczyli 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe).

Zwyciężczynią toruńskich zmagań została Weronika Celmer, która rywalizowała w kat. kl. V na dystansie 600m. Drugi złoty medal wywalczył Adrian Arciszewski w biegu na dys. 1000m. w kat. kl. VI.

Dalej


 

XI FESTIWAL PIEŚNI I MUZYKI LUDOWEJ W NOWOGRODZIE

 

28 maja ośmioro dzieci z przedszkola wzięło udział w festiwalu startując w kategorii piosenki ludowej dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Młodsze dzieci ubrane w piękne stroje góralskie tworząc zespół "GÓRALKI I GÓRALE" zajęły drugie miejsce, natomiast starszacy jako zespół "KUJAWIACY" zajęli miejsce trzecie. Oczywiście starszacy też byli ubrani w przepiękne stroje ludowe - kujawskie. Jury podobał się występ dzieci, podziwiali ich odwagę oraz piękne stroje. Młodzi wykonawcy otrzymali za występ dyplomy oraz nagrody.

Dalej

 


 

WYCIECZKA DO TORUNIA

 

41 dzieci młodszych i starszych z przedszkola uczestniczyło w wycieczce do Torunia. Przez dwie godziny bawiły się w Kinder Parku zjeżdżając na różnego typu zjeżdżalniach, skacząc na trampolinach, bawiąc się w basenie kulkowym. Zabawę uatrakcyjniali animatorzy przebrani za Smerfa i Króla Juliana. Po zabawie dzieci zjadły smaczny posiłek.

Dalej

 

 


 

DZIEŃ MAMY W REMIZIE OSP W DZIAŁYNIU

 

Na prośbę Wójta Gminy Zbójno i pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Działynia dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego swoim występem umiliły uroczystość z okazji Dnia Mamy. Wszystkim gościom podobał się występ naszych maluchów. Dzieci nagrodzono gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem.

Dalej

 

 


 

DZIEŃ MAMY

 

W najważniejszym święcie w życiu każdego dziecka, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą zostały zaproszone wszystkie mamy wychowanków i uczniów naszej szkoły. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swoich pań przedstawiły przygotowaną część artystyczną. Poprzez wiersze, piosenki i tańce uczciły święto mam. Na koniec każde dziecko wręczyło swojej mamie przygotowaną przez siebie niespodziankę.

Dalej

 


 

LIGA GMINNA


 

 

Uczniowie klasy szóstej brali udział w trzeciej edycji Gminnej Ligi Matematyczno-Przyrodniczo-Historycznej organizowanej przez Publiczne Gimnazjum w Zbójnie pod patronatem Wójta Gminy Zbójno p. Katarzyny Kukielskiej. Konkurs składał się z trzech spotkań, które odbyły się 11, 25 kwietnia oraz 9 maja. W każdym etapie uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie zadań otwartych i zamkniętych, za które mogli zdobyć 20 punktów.

Dalej

 

 


 

MANIFESTACJA ZDROWIA

 

"Manifestacja zdrowia" - pod takim hasłem upłynęły kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu o charakterze profilaktycznym. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty, hasła, transparenty promujące zdrowy styl życia.

Dalej

 

 


 

PROJEKT PROFILAKTYCZNY

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Działyń i Zespołu Szkół "Szkoła Marzeń" w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Dalej

 

 


 

GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY "PROFILAKTYCZNIE -PRZYRODA"

 

Konkurs odbył się 11 maja 2016r. w SP Zbójno. Uczestniczyło w nim 5 reprezentacji szkół podstawowych (SP Zbójno, SP Klonowo, SP Ruże, ZS Działyń; dodatkowo SP Ugoszcz). To była już ósma edycja zmagań młodych przyrodników, w każdej z tych edycji braliśmy udział.

Dalej

 


 

KANGUR MATEMATYCZNY

Z wielką radością informujemy, że Grzegorz Gurtowski z kl. III oraz Janusz Przychodny z kl. VI zostali wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

WYJAZD EDUKACYJNY DO TRUTOWA

 

27 kwietnia br. uczniowie klas III – VI naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Trutowa, niewielkiej wioski, nad którą góruje kościół pod wezwaniem św. Anny i klasztor ojców karmelitów. Dzieci zwiedziły kościół i jego otoczenie, a wspólnie z ojcem Piotrem odmówiły koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dalej

 


 

GOŚĆ SPECJALNY W DZIAŁYNIU

Na przełomie kwietnia i maja Zespół Szkół w Działyniu gościł przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego z Departamentu Sportu i Turystyki- Michała Rutkowskiego. Wizyta miała związek z utworzeniem przy Zespole Szkół w Działyniu nowej grupy sportowej złożonej z dziewczynek klas I-III. Wszystko w ramach projektu "Szkolna drużyna sportowa dziewcząt", którego autorem jest Rafał Łęgowski, nauczyciel i trener z Działynia. Pomysł wspiera również Urząd Gminy Zbójno na czele z Panią Wójt Katarzyną Kukielską.

Dalej

 

 


 

 "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA UCZNIÓW KLAS III GMINY ZBÓJNO"

 

26 kwietnia 2016r. odbył się konkurs czytelniczy "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA UCZNIÓW KLAS III GMINY ZBÓJNO". Do konkursu zostali zgłoszeni uczniowie ze SP Klonowo i SP Ruże. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować fragment wybranej lektury z zestawu: H. Ch. Andersen „Baśnie” (do wyboru), A.Cz. Centkiewiczowie –„Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, M. Krüger – „Karolcia”, .A. Lindgren –Dzieci z Bullerbyn”, R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją". Największym powodzeniem cieszyły się Baśnie - H. Ch. Andersena oraz "Karolcia" - M. Krüger.

Dalej

 


 

"BIEG NA TAK"
Świetny występ Adriana Arciszewskiego w Warszawie.

 

Drużyna z Działynia biorąca udział w programie "Lekkoatletyka dla Każdego", 24 kwietnia wzięła udział w "Biegu na Tak". Nasi sportowcy udali się do Warszawy razem z biegaczami OLA Toruń. Bieg odbył się w ramach IV edycji Orlen Warsaw Marathon Narodowe Święto Biegania. Impreza zgromadziła na starcie 3000 uczestników z ok. 30 miast.

Dalej

 

 

 


 

Konkurs pomocy przedmedycznej - "RATUJ ŻYCIE"

22 IV 2016 r. w Zespole Szkół w Działyniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie pomocy przedmedycznej - "RATUJ ŻYCIE!". Łącznie rywalizowało 15 uczniów; najwięcej - siedmioro z klasy czwartej, pięcioro z klasy szóstej i troje z klasy piątej. Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy to był test wiedzowy obejmujący 20 zadań wielokrotnego wyboru, na którego napisanie uczestnicy konkursu mieli 45 minut czasu.

Dalej

 

 


 

ZNAMY  LAUREATÓW  WOJEWÓDZKIEGO  PLEBISCYTU  NA  BELFRA  ROKU  2015/2016  GAZETY  POMORSKIEJ

 

Laureaci plebiscytu na „Belfer Roku 2015/2016” odebrali w środę 6 kwietnia nagrody podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Wśród wyróżnionych jest Rafał Łęgowski , nauczyciel Zespołu Szkół w Działyniu. Pan Rafał zajął wysokie 5 miejsce, ustępując miejsca tylko czterem nauczycielkom. Na etapie wojewódzkim do plebiscytu zostało zakwalifikowanych 59 nauczycieli. Oprócz naszego nauczyciela w pierwszej dziesiątce plebiscytu znalazł się także kolejny nauczyciel naszego powiatu Pan Marek Beyger z Zespołu Szkół nr 1 w Golubiu - Dobrzyniu, który uplasował się na 8 miejscu. Miejsce 55 zajął Dawid Stachowski ze Szkoły Podstawowej w Płonnem.  

Dalej


 


 

POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET


 

7 kwietnia 2016r. odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe dotyczące bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy I i II. Zajęcia prowadziły: p. R. Bawoł i p. M. Borkowska z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Golubiu - Dobrzyniu. Na zajęciach dzieci poznały najważniejsze zasady korzystania z Internetu.

Dalej

 

 

 


 

SPRAWDZIAN  SZÓSTOKLASISTY

 

We wtorek 5 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Składał się z dwóch części. Część pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki i trwała 80 minut. Natomiast w drugiej części, która trwała 45 minut, uczniowie zmagali się z zadaniami z języka angielskiego.
Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki testu szóstoklasiści poznają 27 maja.

Dalej

 


 


 


 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


22 marca z lekkim opóźnieniem uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Zgodnie z tradycją dzień ten spędziliśmy na wesoło i sportowo. W tym roku uczniowie przebrali się za: kl.I - krasnoludki, kl. II - kowboi, kl. III - cyganów, kl. IV - czarodziei i piratów, kl. V - postacie z bajek, kl. VI - smerfy. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili konkurs na najbardziej efektowne przebranie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Klasy I - III w przepięknych strojach przystąpiły do rywalizacji sportowych. W trakcie zabawy stroje płatały uczniom figle i utrudniały wykonywanie zadań, co wywoływało wiele uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników.

Dalej

 


 

KANGUR  MATEMATYCZNY

 

W czwartek 17 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudziestym piątym Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Uczniowie w kategoriach: "Żaczek" (kl. II), "Maluch (kl. III i IV) oraz "Beniamin" (kl. V i VI) przez 75 minut zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich sprawność matematyczną. Po zakończeniu każdy uczestnik otrzymał upominek. W tym roku było to Pentomino, czyli łamigłówka geometryczna. Dzieci od razu przystąpiły do układania z klocków przeróżnych ciekawych kształtów zarówno na płaszczyźnie jak i w przestrzeni.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju.

Dalej

 

 


 

ZAGŁOSUJ NA NASZEGO NAUCZYCIELA

Z wielką satysfakcją informujemy, iż Pan Rafał Łęgowski, dokładnie 9 marca, został nominowany do listy konkursowej Gazety Pomorskiej jako kandydat do tytułu "Belfra Roku 2015/2016".
Aby oddać głos na Pana Rafała, wystarczy wysłać sms pod numer 71321 w treści wpisując gol.8
Głosy można oddawać również za pomocą kliknięć na stronie plebiscytu 5 razy dziennie pod adresem www.pomorska.pl/Belfer
Na mapce województwa należy odnaleźć powiat golubsko- dobrzyński i odnaleźć sylwetkę naszego nominowanego. http://www.pomorska.pl/…/rafal-legowski-zespol-szkol-w-dzia…
Głosowanie trwa od 4 do 18 marca.

Z etapów powiatowych zostanie wyłonionych po 3 laureatów, którzy przejdą do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki potrwa od 21 do 31 marca.


 

Janusz Przychodny
laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Uczniów Szkół Podstawowych

 

 

W dniu 27 lutego 2016 roku w Bydgoszczy odbył się finał konkursu przedmiotowego z historii, w którym nasz uczeń zajął 6. miejsce i tym samym znalazł się w gronie laureatów. W konkursie udział wzięło 1300 uczestników ze 147 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Do finału dotarło 76, w tym nasz uczeń.

Dalej

 

 


 

"Z MIŁOŚCI DO SERDUSZKA!"


W dniu 23 lutego 2016 r. do naszej szkoły przyjechał Teatr Kurtyna. Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu obejrzeli przedstawienie pt. „Z miłości do serduszka”. W trakcie spektaklu doszło do niecodziennego spotkania rozbrykanego Krzysia z jego własnym Serduszkiem, które bardzo martwiło się o zdrowie swojego właściciela.

Dalej

 

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

12 lutego w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z ich babciami i dziadkami. W uroczystości brał udział zaproszona przez dzieci dyrektor szkoły pani Hanna Kwiatkowska-Kudrej. Maluchy pod kierunkiem p. Renaty Knietowskiej i p. Doroty Blonkowskiej przygotowały przepiękne przedstawienie. Były wiersze, piosenki, tańce, które wywołały na gościach niesamowite wrażenie.

Dalej

 


 

BAL KARNAWAŁOWY

 

We wtorek 9 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez uczniów klas I - III. Dzieci w wesołym nastroju wspólnie uczestniczyły w zabawie . Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów.

Dalej

 

 


 

UWAGA!

 

Do 31 marca 2016 r.   trwają zapisy

dzieci 3,4,5-letnich do

Samorządowego Przedszkola w Działyniu.

 


 

BAL KARNAWAŁOWY

 

W tym dniu dzieci z przedszkola przebrały się za postacie z bajek. Z dumą prezentowały swoje stroje i z zaciekawieniem obserwowały stroje koleżanek i kolegów. Wśród strojów dziewczynek dominowały: księżniczki, aniołki, biedronki, wróżki i czarownice. U chłopców: strażacy, policjanci, rycerze, kowboje i zorro. Wszyscy wesoło się bawili, aktywnie brali udział w zorganizowanych konkursach. Tego dnia nie mogło zabraknąć suto zastawionego stołu, przy którym dzieci wspólnie biesiadowały. Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do domu.

Dalej

 


 

Bezpieczna droga do szkoły!

 

01.02.2016r. naszą szkołę odwiedziły policjantki: st. asp. Małgorzata Lipińska i mł. asp. Justyna Srobiszewska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu. Tematem pogadanki było przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły.

 

Dalej

 

 


 

Mamy Laureata Konkursu Przedmiotowego z przyrody!

 

Janusz Przychodny uczeń klasy szóstej uzyskał tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z przyrody, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty. Nauczycielem przygotowującym był Pan Adam Majewski. Januszowi, jego rodzicom oraz Panu Adamowi serdecznie gratulujemy.


CHOINKA SZKOLNA

 

Galeria

 


 

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W tym roku po raz 10 przy Zespole Szkół w Działyniu został utworzony sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami byli uczniowie ZS w Działyniu, SP w Klonowie oraz nasi absolwenci, obecnie gimnazjaliści. Podczas XXIV Finału WOŚP wolontariusze kwestowali przy okolicznych kościołach, a część wybrała się do Torunia.

 

Dalej

 

 

 

 


 

 


 

XVI edycja akcji "Góra Grosza"

W grudniu włączyliśmy się w akcję "Góra Grosza". Zorganizowaliśmy zbiórkę monet o wszystkich nominałach. Towarzystwo "Nasz Dom" zebrane pieniądze przeznaczy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Organizacją akcji na terenie szkoły zajął się Samorząd Uczniowski. W tym roku udało się nam zebrać kwotę 250,06zł. Najbardziej aktywna okazała się klasa II (zebrali 72,62zł). Wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Dalej


 

Przygotowania do WOŚP w toku!

 

Trwają przygotowania do 24 Finału WOŚP. Sercem orkiestrowego Sztabu w Działyniu jest miejscowa szkoła. Wolontariuszami są obecni jak i byli uczniowie tej szkoły oraz uczniowie pobliskiej szkoły w Klonowie. Już dziś grupa uczniów składała i oklejała puszki. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnieni godnej opieki medycznej seniorów.
                                                                                                                                                  Szef Sztabu Joanna Fajfer

Dalej

 


 

WIGILIA

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadzili uczniowie naszej szkoły wszystkich zgromadzonych gości na gminnej wigilii, która odbyła się 17 grudnia 2015 roku we Wielgiem. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa.

Dalej

 


 

"Leć kolędo w świat"


 

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich. Mogliśmy się o tym przekonać 14 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Klonowie, gdzie tradycyjnie odbył się ,,Konkurs kolęd i pastorałek- Leć kolędo w świat”. W świątecznym nastroju uczniowie prezentowali wybrane kolędy i pastorałki. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3 i uczniowie klas 4-6.

Dalej

 


 

Samoobrona przed psami!
 

 

14 grudnia w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie samoobrony przed psami. Spotkanie poprowadzili: p. Mirosław Różański i p. Agnieszka Ostrowska. W takcie spotkania dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach z psami oraz dowiedziały się jak należy zachować się w razie bezpośredniego ataku ze strony zwierzęcia.

Dalej

 

 

 


 

"CHCĘ BYĆ ZDROWY I SZCZĘŚLIWY" - KONKURS MIKOŁAJKOWY O TEMATYCE PROFILAKTYCZNEJ

 

 

W konkursie wzięły udział reprezentacje z poszczególnych szkół gminy Zbójno w dwóch kategoriach - uczniowie klas I - III i uczniowie klas IV - VI. Z naszej szkoły Patrycja Pawlicka, Bartosz Trokowski i Piotr Błaszkiewicz wykonali prace plastyczne w grupach mieszanych z uczniami z innych szkół.

Dalej

 


 

 

MIKOŁAJKI

 

 

W poniedziałek 7 grudnia naszą szkołę odwiedziły panie z KGW w Działyniu. Z okazji Mikołajek przyniosły dla każdego słodki upominek, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W tym wyjątkowym dniu głowy naszych uczniów zdobiły "mikołajkowe" czapki.

Dalej

 

 

 

 


 

Mikołajkowy wyjazd na basen

 

W sobotę 5 grudnia dzieci z Zespołu Szkół w Działyniu pojechały na basen do Kowalewa Pomorskiego. Tak więc uczniowie klas IV - VI mogli sobie poszaleć pod czujnym okiem ratowników oraz opiekunów. Bardzo miło spędzili czas, który na beztroskiej zabawie nieubłaganie szybko mijał. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów. Wyjazd ten był prezentem z okazji Mikołajek od Rady Rodziców przy ZS w Działyniu, za który serdecznie dziękujemy.

 

Dalej


 

To już 10 lat z WOŚP w Działyniu !

 

10 stycznia 2016 roku po raz 10 Zespół Szkół w Działyniu weźmie udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lata mieszkańcy okolicznych miejscowości wykazali się wyjątkową szczodrością i zrozumieniem, dzięki czemu udało nam się zebrać ponad 30 000 zł. Mam nadzieję, że podczas 24 finału WOŚP również możemy na Was liczyć. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich darczyńców, wolontariuszy i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy rok w rok nas wspierają i pomagają w organizacji finału.


Do zobaczenia 10 stycznia 2016r.

Szef Sztabu Joanna Fajfer

 


 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

 

Dzieci poznały tradycję związaną z wróżbami andrzejkowymi. Przez przekłucie andrzejkowego serduszka poznawały imiona swoich przyszłych sympatii. Wróżyły sobie z kapci, poznawały swoje różne zawody, czekające je niebawem niespodzianki. Bawiły się wspólnie przy muzyce, w przerwach na odpoczynek konsumowały przyniesione przez siebie słodkości i napoje.

Dalej

 

 


 

WYCIECZKA DO BAJU POMORSKIEGO NA BAJKĘ "KOPCIUSZEK"

 

Dzieci z przedszkola 3,4,5,6 - letnie 27 listopada uczestniczyły w wycieczce do Baju Pomorskiego. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzały spektakl kukiełkowy pt. "Kopciuszek". Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z teatrem. Przedstawienie bardzo im się podobało i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Dalej

 

 

 


 

 ROCZNICA NADANIA SZKOLE W DZIAŁYNIU IMIENIA STEFANA ŻEROMSKIEGO

ORAZ UFUNDOWANIA SZTANDARU

 

27 listopada 1982 roku naszej szkole nadano imię Stefana Żeromskiego oraz wręczono sztandar, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Od tego czasu co roku uroczyście obchodzimy każdą rocznicę tego faktu. W tym roku dla uczczenia naszego patrona zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy „W hołdzie Stefanowi Żeromskiemu”.

Dalej


 

ANDRZEJKI

 

W środę 25 listopada 2015r. odbyły się w naszej szkole Andrzejki dla uczniów klas IV - VI. uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, aby wywróżyć co czeka ich w przyszłości. Były ciasteczka z wróżbami, losowanie kartek, na których zapisane było kim zostanie się w przyszłości.

 

Dalej

 


 

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

 

25 listopada o godzinie 9.00 uczniowie klasy szóstej przystąpili do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty, który sprawdzał poziom opanowania przez uczniów wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej. Sprawdzian został przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era.

 

Dalej

 


 

 

 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Działyniu zaprasza do udziału w XVI edycji akcji "GÓRA GROSZA". Celem akcji, która rozpoczyna się 23 listopada 2015r., jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Zapraszamy:)

 

 

 

 

 

 


 

 WIELKA ROCZNICA 11 LISTOPADA

 

Dnia 12 listopada 2015r. w ZS w Działyniu odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy II i III zaprezentowali się pięknie recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne.

 

Dalej

 

 


 

 SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

 

Dnia 06 listopada uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem „Szatan z siódmej klasy” przygotowane przez artystów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

 

Dalej

 


KOMUNIKAT!!!

 

17 listopada 2015 roku (wtorek) o godzinie 15.00

w Zespole Szkół w Działyniu odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu

Hanna Kwiatkowska-Kudrej

 


 

HALLOWEEN

 

GALERIA

 


 

KOMUNIKAT!!!

 

2 listopada 2015r. o godzinie 14.00 w Zespole Szkół w Działyniu odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które chcą uczęszczać do szkółki kolarskiej. Spotkanie poprowadzi trener Wiesław Młodziankiewicz.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu

Hanna Kwiatkowska-Kudrej

 


 

ŚLUBOWANIE  PIERWSZOKLASISTÓW

 

We wtorek, 27 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klasy I i VI oraz rodziców pierwszoklasistów.Na ślubowanie zostali zaproszeni goście: Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, przedstawiciele OSP, KGW, RR, ksiądz Stanisław Kowalski, dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu Pani Hanna Kwiatkowska-Kudrej.

Dalej

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

                     " Ofiarowanie życia jest drogą radości,

           a dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

              projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

              przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."

 

 

Dalej

 


 

NIE DLA ŚMIECI, TAK DLA DZIECI

 

We wtorek 13 października 2015 roku w naszej szkole zakończył się cykl zajęć prowadzonych w ramach realizacji projektu „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze". Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w programie ekologicznym ,,Ekoedukacja w ramach kampanii Nie dla śmieci, Tak dla dzieci". Program zawierał zagadnienia z przyrody, biologii i geografii związane z ekologią i gospodarowaniem odpadami.
Trzecioklasiści podeszli poważnie do sprawy recyklingu. Z przyniesionych odpadów robili zabawki i stroje. Dzięki ich pomysłowości śmieci zyskały drugie życie i w najbliższym czasie nie trafią na wysypisko. Podczas pracy widać było duże zaangażowanie i przekonanie do słuszności tego, co robią. Tego typu lekcje bardzo się  przydały.    

Dalej

 


 

XV DZIEŃ PAPIESKI

 

8 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski (dzień wdzięczności oraz promocji nauczania św.Jana Pawła II). Z tej okazji odbył się uroczysty apel pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny''. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III- VI pod opieką p. Alicji Wyborskiej.

 

 

Dalej

 


 

ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU

 

01 października gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto z pokazem historycznym: "Życie i kultura w średniowieczu".

W tej żywej lekcji historii uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zobaczyli pojedynki rycerzy, obejrzeli rycerski ekwipunek, poznali niektóre prawa i obyczaje rycerskie.

Dalej


 

PIKNIK  EKOLOGICZNY

 

 

W dniu 22 września 2015 roku w naszej szkole oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci w Rembiosze odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”. Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu i skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży.

 

Dalej

 

 


 

 

ODKRĘĆ SIĘ NA MATEUSZA

Chcąc uwrażliwić dzieci na los innych panie z przedszkola zaplanowały w planie pracy akcję zbierania nakrętek na rzecz sześcioletniego Mateusza, który pozornie wygląda na zdrowego chłopca. Jednak jego codzienność różni się znacznie od zwykłych trosk rówieśników. Każdy dzień to godziny rehabilitacji oraz nauki najprostszych czynności. Mati nie ma marzeń, żyje w swoim świecie, nie rozumie zachowań społecznych.
Dzieci chętnie zbierają nakrętki, włączyły w tę akcję całe swoje rodziny. Również do naszej akcji chętnie przyłączyli się wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Ponieważ nakrętek było tak dużo, zostały już przekazane w ręce mamy Mateuszka, która była zaskoczona i wzruszona, że tak małe dzieci angażują się w pomoc innym i ich los nie jest im obojętny.
Jeśli ktoś chce się przyłączyć do tej akcji to bardzo prosimy o przynoszenie nakrętek do Zespołu Szkół w Działyniu.


WITAJ SZKOŁO

 

We wtorek 1 września 2015 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Zgodnie z tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym uczestniczyli we mszy świętej. Dalsza część uroczystości inauguracyjnej miała miejsce na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Hanna Kwiatkowska-Kudrej bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzyła wszystkim wytrwałości, zadowolenia oraz wielu sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. W trakcie uroczystości minutą ciszy uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.