Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
13:01

O WŁOS OD MISTRZOSTW POLSKI

Ogólnopolski turniej mini siatkówki Kinder+ Sport 2015 dobiegł końca. W dniu 26.04.2015r. rozegrano IV, ostatni etap wojewódzki.
Nasi siatkarze zagrali w najlepszej ósemce drużyn wyłonionych podczas dwumiesięcznych zmagań. W finale wojewódzkim drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne po 4 zespoły. Chłopcy z Działynia po wygraniu dwóch meczów w grupie awansowali do strefy medalowej i walczyli o prawo startu w Mistrzostwach Polski. Tu niestety musieliśmy uznać wyższość drużyn z Bydgoszczy. Pomimo ambitnej postawy i walki Działyń uplasował się na 4 miejscu w województwie. Dwa miesiące zmagań, 20 meczów i do końca liczyliśmy się w walce o najwyższe cele. Do awansu do Mistrzostw Polski brakowało niewiele, ale nie ubolewamy. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Mistrzem województwa została drużyna Koset Grudziądz I. Można by rzec nasz etatowy przeciwnik. Na pocieszenie dodam, iż dwa tygodnie temu to właśnie my wygraliśmy z Kosetem 2:0 pozwalając na zdobycie w setach tylko 9 i 7pkt. To tylko pokazuje jak wyrównany poziom prezentują najlepsze drużyny- relacjonuje Rafał Łęgowski, trener chłopców.

Tak naprawdę chłopcy dopiero za kilka lat zrozumieją i docenią to co osiągnęli, zrozumieją na jakim poziomie grali w siatkówkę. Serdecznie gratuluję chłopakom i dziękuje za wszystkie emocje i piękne chwile jakich mi dostarczyli- komentuje Rafał Łęgowski, trener chłopców.

 

Galeria mediów