Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
5:38

 


 

MOJE WYMARZONE WAKACJE

 

W czerwcu w Zespole Szkół w Działyniu odbył się konkurs plastyczny "Moje wymarzone wakacje". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 0 - III. W konkursie wzięły udział:

Szkoła Podstawowa w Rużu

Szkoła Podstawowa w Zbójnie

Szkoła Podstawowa w Działyniu

Dalej


 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

 

Od 8 do 12 czerwca 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Po drodze odwiedziliśmy Kraków gdzie zwiedzaliśmy m.in. Smoczą Jamę, Kościół Mariacki. Drugiego dnia przespacerowaliśmy się malowniczą Doliną Kościeliską, a następnie przeszliśmy korytarzem Jaskini Mroźnej, który ma prawie 480m. Kolejną atrakcją był wjazd kolejką linową na Gubałówkę, gdzie uczniowie chętnie korzystali z toru saneczkowego.

Dalej

 

 


 

 

KONKURS PROFILAKTYCZNY

 

21 maja 2015r. troje uczniów naszej szkoły, Kamil Ostrowski, Robert Witkowski i Janusz Przychodny, uczestniczyło w gminnym konkursie profilaktycznym „Profilaktycznie-przyroda”. To była już siódma edycja konkursu – reprezentanci naszej szkoły brali udział we wszystkich edycjach, często plasując się w czołówce. W tegorocznej edycji nasz zespół zajął I miejsce w klasyfikacji szkół gminy Zbójno(dodatkowo udział brali reprezentanci szkoły z Ugoszcza).

Dalej

 


 

SKODA VELO TORUŃ

 

17 maja 2015 r. odbył się wyścig kolarski Skoda Velo Toruń na trzech dystansach: Mini - 42km, Mega - 70 km oraz Giga - 120 km.

O godzinie 10.30 ponad 400 zawodników, w tym Mistrz Świata Michał Kwiatkowski, wystartowało na najdłuższym dystansie. Trasa tego wyścigu prowadziła przez Działyń - rodzinną miejscowość Michała.

Dalej

 

 


 

FESTIWAL PIEŚNI I MUZYKI LUDOWEJ

 

 

W sobotę 16 maja 2015 roku odbył się w Nowogrodzie X Festiwal Pieśni i Muzyki Ludowej. Ubiegłoroczne sukcesy uczniów zmobilizowały nas do ponownego udziału. Impreza w Nowogrodzie cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku brało udział ponad 30 wykonawców z różnych szkół i miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Pietrusiński z klasy III, Wiktoria Waśkiewicz z klasy IV, Klaudia Rojek z klasy V, Klaudia Jasieniecka z klasy VI i Marysia Kudrej z klasy VI.

Dalej

 

 

 

 


 

Velo Toruń

 

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa do kibicowania na trasie wyścigu Velo Toruń, w którym bierze udział Mistrz Świata Michał Kwiatkowski. Trasa prowadzi przez jego rodzinną miejscowość Działyń.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

https://www.facebook.com/events/548136015329492/

http://velotorun.com/

 


 

DZIEŃ STRAŻAKA

 

Tradycyjnie jak co roku Dzień Strażaka w Działyniu rozpoczął się mszą świętą w tutejszym kościele, po której dzieci z Zespołu Szkół zaprezentowały krótkie przedstawienie przygotowane pod opieką p. Joanny Fajfer. Były to piosenki i wiersze doceniające ciężką pracę i poświęcenie druhów strażaków.

Dalej

 

 


 

O  WŁOS  OD  MISTRZOSTW  POLSKI

 

Ogólnopolski turniej mini siatkówki Kinder+ Sport 2015 dobiegł końca. W dniu 26.04.2015r. rozegrano IV, ostatni etap wojewódzki.
Nasi siatkarze zagrali w najlepszej ósemce drużyn wyłonionych podczas dwumiesięcznych zmagań. W finale wojewódzkim drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne po 4 zespoły.

Dalej

 

 


 

DZIAŁYŃ W FINALE WOJEWÓDZKIM!

 

Chłopcy z Działynia dali popis gry w siatkówkę. W półfinale wojewódzkim mini siatkówki stanowiącym III etap Ogólnopolskiego turnieju Kinder+ Sport 2015 pokonali w decydujących meczach siatkarzy AZS Toruń oraz Kosetu Grudziądz, uzyskując awans do finału wojewódzkiego.

Podopieczni Pana Rafał Łęgowskiego awansowali do finału z kompletem zwycięstw. W pierwszym meczu chłopcy dosłownie rozbili swoich rówieśników ze Stali Grudziądz wygrywając gładko 2:0.

Dalej

 


 


 

SPRAWDZIAN  SZÓSTOKLASISTY

 

1 kwietnia 2015r. o godzinie 9.00 grupa 16 uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu kompetencji, który obejmował wiadomości i umiejętności zawarte w podstawie programowej w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Dalej

 

 


 

WITAJ  WIOSNO

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy się nam z rozkwitającą przyrodą i radością. Jak co roku uczniowie z Działynia powitali wiosnę w radosnych nastrojach.
Dzieci z klas I-III oraz IV-VI zebrali się w hali sportowej. Tam wraz z wychowawcami na sportowo i wesoło przywitali wiosnę. Uczestnicy imprezy brali udział w wielu konkurencjach sportowych, które wymagały sprytu, szybkości i celności. Bociany, pszczółki, duchy, myszka miki, piraci, kowboje i wiele innych postaci bajkowych i filmowych toczyło ze sobą sportowe boje. Zabawy z piłką, woreczkiem, szarfą, kijem do unihokeja pokazują uczniom, że aktywność fizyczna to świetna zabawa. Służy zdrowiu, radości i nauce.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Dalej

Kangur Matematyczny

 

19 marca 2015roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Grupa 20 uczniów rozwiązywała zadania matematyczne w trzech kategoriach: Żaczek (klasa II), Maluch (klasa III i IV), Beniamin (klasa V i VI).

 

Dalej

 


 

Muzyka dworska w naszej szkole

Kolejne spotkanie z orkiestrą symfoniczną poświęcone było muzyce dworskiej. Artyści przybyli w charakterystycznych strojach z epoki średniowiecza i grali na dawnych instrumentach: pani Katsiaryna Pazharytskaya na teorbie, pan Taras Kulbowatnyi - na trąbce (dłuższej niż obecna i bez wentyli) oraz pani Ewa Szocik - na flecie traverso.

Spotkanie rozpoczęliśmy wykonaniem piosenki powitalnej z akompaniamentem wszystkich trzech instrumentów. Prowadząca pani Magdalena Miszewska zwróciła uwagę na charakter muzyki dworskiej, jej elegancję, delikatność i swoistą dostojność.

Dalej


 

Walentynki

 

W środę 11 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa, której inicjatorem był Samorząd Uczniowski wraz z p. Karoliną Skarbowską, p. Joanną Fajfer i p. Rafałem Łęgowskim. Uczniowie klas IV - VI bawili się przy rytmicznej muzyce. Nie mogło zabraknąć  zabaw w kółeczku, wężyku i korowodzie.

Dalej

 

 


 

Muzyczne spotkanie z mistrzem organów

 

6 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z orkiestrą symfoniczną. Jego tematem było życie i twórczość Jana Sebastiana Bacha. Wiadomości przekazywane przez panią Magdę Miszewską ilustrowane były fragmentami dzieł artysty w wykonaniu pani Agaty Uzarskiej (fortepian), pani Marioli Rybickiej-Miccio (flet i śpiew) oraz pana Bogdana Sułkowskiego(wiolonczela).

Dalej

 


 

Choinka szkolna

 

Dnia 31 stycznia odbyła się choinka szkolna, której część artystyczną oraz wystrój sali przygotowały dzieci z przedszkola pod kierunkiem p. Renaty Knietowskiej i p. Doroty Blonkowskiej. W uroczystości brały udział dzieci z całej szkoły oraz zaproszeni goście: pani wójt Katarzyna Kukielska i ksiądz proboszcz Stanisław Kowalski.

Dalej

 


 

Karnawałowe rytmy

 

Pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie z orkiestrą symfoniczną miało miejsce 29 stycznia.

Artyści w składzie: prowadząca – pani Magdalena Miszewska, trąbka- pan Jakub Marszałek, puzon- pan Tomasz Marczyński i fortepian – pani Agata Uzarska zabawiali nas karnawałową muzyką taneczną.

Dalej

 


 

WIECZOREK  KARNAWAŁOWY

 

Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Działyniu serdecznie zaprasza na wieczorek karnawałowy, który odbędzie się 14.02.2015r.

                           Szczegółowe informacje oraz zapisy u p. Marzeny Szyjkowskiej nr tel. 607-651-883.

                                                                   Ilość miejsc ograniczona.

 

 

 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Jak co roku, tak i w tym przy Zespole Szkół w Działyniu powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny dołączyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klonowie wraz z opiekunami. 11 stycznia 2015r. podczas XXIII Finału WOŚP 26 wolontariuszy (22 z ZS w Działyniu i 4 ze SP w Klonowie) kwestowało przy kościołach w Działyniu, Rużu, Zbójnie, Klonowie i Oborach.

 

Dalej

 


 


 

Świąteczne muzykowanie

 

Ostatnie w tym roku spotkanie z orkiestrą symfoniczną miało miejsce 18 grudnia, a jego tematyka dotyczyła zbliżających się świąt . Muzycy wystąpili w kujawskich strojach ludowych i grali na ludowych instrumentach. I tak na akordeonie – pani Magdalena Miszewska, na skrzypcach – pan Aleksander Mozal, na basetli – Tomasz Gumowski. Tańczyła i śpiewała pani Anna Iwicka.

 

 Dalej

 


 

"Leć kolędo w świat"

 

 

12 grudnia w Szkole Podstawowej w Klonowie odbył się Powiatowy Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek ,,Leć kolędo w świat". W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół: ZS w Zbójnie, SP w Klonowie, ZS w Działyniu, SP w Rużu, SP w Nowogrodzie i SP w Lisewie.
Z każdej szkoły wystąpiło po dwoje uczniów.  Naszą szkołę reprezentowali  Szymon Pietrusiński z klasy III i Klaudia Jasieniecka z klasy VI.

 

 Dalej

 

 


 


 

MIKOŁAJKI

 

 

 

W piątek 5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Już od samego rana głowy uczniów zdobiły "mikołajkowe" czapki. do szkoły przybyli również pomocnicy Świętego Mikołaja, od których każdy otrzymał słodki upominek.

 

 Dalej

 

 

 


 

GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY

 

 

5 grudnia w Szkole Podstawowej w Rużu odbył się Gminny Mikołajkowy Konkurs Profilaktyczny "Najlepsze wyjście, nie wchodzić". Współorganizatorem którego była GKRPA Zbójno.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Amelia Iglewska, Natalia Bulińska, Wiktor Jarzębowski, Zuzanna Kwiatkowska, Robert Witkowski, Igor Jurkiewicz. Konkurs przebiegał w II etapach - wiedzy profilaktycznej i plastyczny, w kategoriach wiekowych klas I - III I kl. IV - VI.

 Dalej

 

 

 


 

ŚWIĄTECZNA CHOINKA

 

 

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz  z opiekunem na początku grudnia ubierali choinkę. Dzięki temu, można już poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 Dalej

 


 

WIZYTA  MISTRZA  ŚWIATA

 

 

4 grudnia gościliśmy w naszej szkole aktualnego Mistrza Świata w kolarstwie szosowym, drużynowego Mistrza Świata w jeździe na czas- Michała Kwiatkowskiego. Ten grudniowy poranek z całą pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Dodajmy, iż na spotkaniu obecny był również trener Michała- Marcin Mientki.

 Dalej

 

 


 

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

27 listopada uroczyście obchodziliśmy 32 rocznicę nadania naszej szkole im. Stefana Żeromskiego. Na tę okazję uczniowie z klasy IV, V i VI, pod opieką pana Adama Majewskiego, przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. "Żeromski - poeta i malarz kwiatów".

 Dalej

 


 

ANDRZEJKI

 

26 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili czas na zabawie połączonej z wróżbami. W tym dniu odbyła się również dyskoteka dla uczniów klas IV - VI, którą zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z p. Karoliną Skarbowską, p. Joanną Fajfer oraz p. Rafałem Łęgowskim.

 

 Dalej

 


 

NA  NARODOWĄ  NUTĘ

 

 

Kolejne już spotkanie muzyczne z artystami Orkiestry Symfonicznej w Toruniu, które odbyło się 26 listopada, nawiązywało do Narodowego Święta Niepodległości, które niedawno obchodziliśmy.

 

 Dalej

 


 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

25 listopada 2014r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie w tym dniu przybyli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku.

 

 Dalej

 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 12 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości, organizując Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „ Wierszem w hołdzie naszej Ojczyźnie”.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele trzech spośród czterech zaproszonych szkół: ZS w Zbójnie, SP w Klonowie oraz ZS w Działyniu.

 Dalej

 


 

Halloween

 

 

W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Halloween. Uczniowie klas IV - VI, pod opieką p. Karoliny Skarbowskiej i p. Joanny Fajfer, mieli okazję, aby przebrać się za wampiry, wiedźmy, duchy czy też inne straszne stwory. W trakcie zabawy odbyły się konkursy. Wszystkie upiorne zjawy, które w tym dniu przybyły do naszej szkoły, bawiły się świetnie.

 

 Dalej

 


 

Sprzątanie zaniedbanych grobów

 

 

W środę 29 października uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu zgodnie z coroczną tradycją przystąpili do akcji sprzątania grobów na cmentarzu parafialnym. Uczniowie klas IV - VI pod opieką swoich nauczycieli porządkowali te groby, których nikt nie odwiedza. Zabraliśmy ze sobą przybory do sprzątania, znicze i wzięliśmy się do pracy. Wyrywaliśmy chwasty, uprzątnęliśmy również suche liście oraz zapaliliśmy znicze.

 Dalej

 


 

Jesienne barwy w muzyce

 

28 października artyści Orkiestry Symfonicznej z Torunia kolejny raz oczarowali nas muzyką. Tym razem w wykonaniu pani Olgi Wróblewskiej – -trąbka, pani Agaty Uzarskiej – fortepian i pana Marcina Czekajskiego – fagot. Tradycyjnie spotkanie prowadziła pani Magdalena Miszewska.

Dalej

 

 


 

Szkoła w Działyniu z certyfikatem "WF Z KLASĄ"

 

 

Zespół Szkół w Działyniu jako pierwsz placówka oświatowa z terenu Gminy Zbójno otrzymała od Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej ważne wyróżnienie tj. certyfikat potwierdzający, że w placówce "WF prowadzony jest z klasą".

 Dalej

 

 

 


 

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

 

W dniu 22 października 2014 roku "pierwszaki" Zespołu Szkół w Działyniu wzięły udział w uroczystym pasowaniu i ślubowaniu na ucznia. Zanim to nastąpiło dzieci musiały wykazać się w programie artystycznym, przed egzaminującymi ich starszymi kolegami z klasy VI, swoją wiedzą i umiejętnościami. Kandydaci na uczniów świetnie poradzili sobie zarówno z recytacją wierszy jak i ze śpiewem.

Dalej

 


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

W październiku nasi uczniowie przystąpili do konkursów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. 15 października odbył się konkurs z języka polskiego, w którym uczestniczyło 5 uczniów. Następnego dnia 8 uczniów zmagało się z zadaniami z przyrody. Pierwszy raz uczniowie mogli uczestniczyć w konkursie z języka angielskiego, który odbył się 17 października i wzięło w nim udział 6 uczniów. 21 października to ostatni dzień zmagań na etapie szkolnym. W tym dniu 8 uczniów zmierzyło się z zadaniami matematycznymi.

Dalej


 

XIV DZIEŃ PAPIESKI

 

 

16 października 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Uroczystość przygotowali uczniowie klas III - VI pod opieką p. Alicji Wyborskiej oraz p. Elżbiety Zacharskiej.

Dalej

 

 

 

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

13 października 2014 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Zbójno - p. Grzegorz Tułodziecki, przedstawicielki KGW w Działyniu, przedstawiciele Rady Rodziców, a także emerytowani nauczyciele.

Dalej

 

 


Byliśmy na wycieczce w Oborach

Dnia 07 października 2014 roku uczniowie klasy piątej uczestniczyli w wyjazdowej lekcji historii i lekcji religii w Oborach. Wyjazd zorganizowały panie: Hanna Ignaszak i Alicja Wyborska.

Uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać jak toczy się życie klasztorne, poznali wiele faktów z dziejów kościoła i zakonu. Odbyli też przepiękną lekcję katechezy w wykonaniu ojca Piotra Męczyńskiego, który na koniec spotkania w kościele wręczył wszystkim obrazki z Matką Boską Bolesną i udzielił błogosławieństwa. Było to piękne, duchowe przeżycie.

Dalej


 

Wyjazd do Golubia -Dobrzynia

 

06 października uczniowie klas IV-VI obejrzeli sztukę teatralną w wykonaniu artystów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Tytuł przedstawienia to „Gniazdo- początki państwa polskiego”.

W ciekawy sposób połączono w nim treści historyczne z edukacją polonistyczną. Odwołano się do znanych polskich legend („ O Czechu, Lechu i Rusie” , „O Popielu”, „O smoku wawelskim”, „Piast i Rzepicha”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz do treści kroniki Galla Anonima i kroniki Wincentego Kadłubka.

Dalej


 

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej

 

4 października 2014r. w szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się III Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej "Kołysz nas Ziemio". Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Dalej


Mamy MISTRZA!

 Michał Kwiatkowski - absolwent naszej szkoły jest mistrzem świata! Gratulujemy mu sukcesu, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Czekamy na spotkanie w szkole i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

 

 

Dnia 26 września rozpoczęliśmy kolejny rok spotkań z Orkiestrą Symfoniczną z Torunia.

Koncert rozpoczął się piosenką powitalną w wykonaniu prowadzącej –Pani Magdaleny Miszewskiej i uczniów naszej szkoły. Dalej dzieci poznały elementy utworu muzycznego na podstawie muzyki celtyckiej i muzyki irlandzkiej.

 

Dalej


 

Warsztaty ekologiczne w Górznie

 

W dniach 3-4 września 2014r. grupa 70-ciu uczniów z klas II - VI, wraz z opiekunami, Zespołu Szkół w Działyniu wzięło udział w warsztatach ekologiczno europejskich w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Miejsce to znajduje się na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Celem warsztatów było pogłębianie wiedzy o Unii Europejskiej oraz bogactwie przyrodniczym województwa kujawsko-pomorskiego.

 Dalej

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 

 

1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we Mszy świętej, która odbyła się w kościele p.w. Trójcy Świętej w Działyniu. Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie Pani dyrektor Hanna Kwiatkowska-Kudrej serdecznie powitała uczniów, życząc im wielu sukcesów i radości. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 

 


 

W nagrodę za świetne wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie!

Dnia 20 sierpnia br. odbyła się wycieczka szkolna do Łowicza, Sromowa, Żelazowej Woli i Niepokalanowa dla uczniów, którzy uzyskali na koniec roku szkolnego 2013/2014 ze wszystkich przedmiotów średnią ocen 4,75 i powyżej. W wyjeździe brali udział najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Z naszej szkoły takie wyniki osiągnęło aż 17 uczniów klas IV-VI.

Dalej