Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
5:58

Orkiestra Symfoniczna

24 marca odbyliśmy II spotkanie z Orkiestrą Symfoniczną z Torunia w składzie: Pani Dominika Żur- wiolonczela, Pan Szymon Olszański – fortepian i Pan Tomasz Skruszewicz- perkusja. Program poprowadziła Pani Maria Wroniszewska. Koncert dzisiejszy nosił tytuł: „Wiosenna serenada”.

Muzycy rozpoczęli znanym motywem „Stary niedźwiedź…” i zaangażowali do śpiewania najpierw chłopców, a potem dziewczęta. Należy obiektywnie stwierdzić, że te ostatnie(chociaż pozostające w mniejszości!) śpiewały zdecydowanie pewniej i głośniej. Wiadomo- kobiety!

Następnie tercet przedstawił wariacje muzyczne oczywiście z motywem „Stary niedźwiedź”. Uczniowie usłyszeli też kilka informacji o jednym z największych instrumentów strunowych- wiolonczeli.

Potem nastąpił chyba najciekawszy moment. Chłopcy z szóstej klasy w skąpych strojach tancerek baletu tańczyli do „Serenady” Franciszka Schuberta i nie bisowali tylko z powodu ograniczeń czasowych programu, aszkoda, szkoda… .

Jako kolejny zabrzmiał utwór „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa (syna), po wysłuchaniu którego pan Tomasz Skruszewicz omówił następujące instrumenty perkusyjne: kachon, kastaniety, grzechotki, kabazę, tamburyno, janczary, vibraslap. Sprawdził też umiejętności muzyczne uczniów, którzy świetnie dawali sobie radę z odtwarzaniem wyklaskiwanego rytmu.

Po chwili na scenie znów pojawili się tancerze: primabalerina Julia Czerwińska i baletmistrz Rafał Ostrowski, którzy tańczyli do fragmentu ”Łabędź”, pochodzącego z utworu „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saensa. Było tak pięknie, że tylko czekamy, kiedy nasi artyści otrzymają angaż choćby do Teatru Wielkiego. Na zakończenie wysłuchaliśmy „Serenady” Wolfganga Amadeusza Mozarta i w takim nastroju pożegnaliśmy gości.

Pragniemy zamieścić tekst piosenki powitalno-pożegnalnej, którą zaczynamy i kończymy kolejne spotkania muzyczne.

Zapraszam dziś na koncert

I audycji czas

Z nutami zamiast gwiazd

Zapraszam dziś na koncert.

Aby zaśpiewać tak :

Do re mi ….

 

Pożegnania czas nastąpił

Lecz uśmiechnij się szeroko

Już niedługo się spotkamy

Aby zaśpiewać tak:

Do re mi…

Galeria mediów