Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

monitoring pozycji
6:02

Gminna Liga Zadaniowa

Publiczne Gimnazjum w Zbójnie zorganizowało Gminną Ligę Zadaniową dla uczniów szkół podstawowych z matematyki i historii. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Tułodzieckiego - Wójta Gminy Zbójno,a brali w nim udział szóstoklasiści z ZS w Działyniu, SP w Klonowie, SP w Rużu i ZS w Zbójnie.

Konkurs przebiegał trzyetapowo . Pierwsze spotkanie miało miejsce 20 lutego, drugie – 11 marca, a trzecie- 8 kwietnia. Na każdym etapie można było zdobyć 20 punktów ( zarówno z matematyki, jak i z historii), co łącznie mogło dać 60 punktów z każdego przedmiotu.

Naszą szkołę w konkursie matematycznym reprezentowali następujący uczniowie:

Kinga Gajewska

Aleksandra Maćkowska

Jacek Zacharski ,

natomiast w konkursie historycznym:

Kinga Gajewska

Radosław Górtowski

Jonasz Iglewski

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 17 maja w czasie dni otwartych w gimnazjum. Laureaci otrzymali piękne albumy książkowe , dyplomy oraz pamiątkowe medale z kruszcu odpowiadającego miejscu na podium. Pozostali uczestnicy – dyplomy za udział w lidze. Nagrody wręczał dyrektor gimnazjum- Pan Dariusz Kosowski i wójt –Pan Grzegorz Tułodziecki.

Nasi uczniowie stanęli na podium, z czego jesteśmy bardzo dumni. Najciaśniej było im na najwyższym stopniu podczas wręczania medali w konkursie matematycznym, gdyż wszyscy zajęli ex aequo 1. miejsce, osiągając wynik 44 punkty. Tak więc mistrzami Gminy Zbójno z matematykiw kategorii szkół podstawowych zostali:

Kinga Gajewska (44pkt.)

Aleksandra Maćkowska (44pkt.)

Jacek Zacharski (44pkt.)

W lidze zadaniowej z historii nasi uczniowie osiągnęli następujące lokaty:

1.miejsce – Kinga Gajewska (54pkt.)

2.miejsce – Jonasz Iglewski (53pkt.)

4.miejsce – Radosław Górtowski (48,5pkt.)

Z historii zatem także udało się nam sięgnąć po mistrzowski tytuł.

Szczerze gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym, którzy stanęli na podium.

Do zmagań konkursowych przygotowały naszych uczniów nauczycielki przedmiotów: Pani Joanna Fajfer (matematyka) i Hanna Ignaszak ( historia).

Galeria mediów